Alespoň jedno zrcadlo zaručeně najdete v každé domácnosti. Většina z vás je doposud považuje za obyčejný praktický prvek, díky kterému neodchází ráno do práce s vrabčím hnízdem na hlavě a košilí oblečenou naruby. Což Zrcadloje škoda. Ačkoli to spousta z vás možná netuší, i se zrcadlem se dá zacházet jako s plnohodnotnou dekorací, která velice snadno dodá vašemu interiéru nádech elegance či romantiky. Je to pro vás novinka? Pak si do paměti vryjte i jednu další: Zrcadlo umí dělat kouzla, přinášet světlo a opticky zvětšovat místnosti. Věřte tomu nebo ne, ale zrcadlo je jedním z nejstarších doplňků, které si lidé do svých domovů imponovali. A víte vůbec, jak se v dřívějších dobách přivádělo světlo do útrob starodávných pyramid? Baterkami určitě ne – zrcadly! Nechte se i vy inspirovat dávnou historií a vneste si do svých domovů špetku tradice.

Kam se zrcadlem?

Odpovědět si na tuto otázku dokáže snad každý. Zrcadla díky nepsanému pravidlu patří převážně do těch místností, kde se staráte o svůj zevnějšek. Z tohoto důvodu se s nimi nejčastěji setkáte v koupelnách, kde mají svá čestná místa kvůli každodenní hygieně, stejně tak v předsíních, protože právě v této místnosti naposledy kontrolujete svůj vzhled, než za sebou zavřete dveře. Zrovna v předsíni vám ale mže zrcadlo vykonat i jinou službu.

Rozšiřte a prosvětlete svou předsíň

Předsíň by se dala definovat jako malá místnost bez oken a denního osvětlení. Vy ale máte možnost to změnit – zkusíte to? Do své předsíně umístěte zrcadlo o takových rozměrech, které budou odpovídat velikosti vaší postavy. Čeho tím dosáhnete? Za prvé se budete moci prohlížet jak se říkáod hlavy až k patě a za druhé celý prostor opticky zvětšíte.

Romantika v ložnici či v obývacím pokoji

Zrcadlo vám velice snadno rozzáří a pocitově zvětší každou místnost. Můžete ho ale využít i jako dekoraci, která například v ložnici nebo obývacím pokoji hrdě zastane funkci obrazu. Umístěte ho do takové výšky, abyste  byli schopni registrovat optické působení odrazové plochyideálně do výšky očí.