Chataření zažívá v poslední době svůj velkolepý comeback. Stále více lidí nachází zalíbení v chalupaření zařizování chalupya touží alespoň jednou za měsíc odjet na víkend z města. Inu, má to něco do sebe. Na chalupu si jezdíte především odpočinout, odpoutat se od každodenního života – a právě tomu byste měli věnovat pozornost při zařizování. Jakýmsi nepsaným pravidlemco se chat a chalup týče – je: Jezdíte sem, abyste si odpočinuli od reality, a proto si chalupu zařiďte tak, aby vám v ní nic nepřipomínalo byt. Většina chalup se nachází v přírodě, spoléhejte proto především na přírodní materiálydřevo, kožešiny, kámen či textilie. Necháte-li se inspirovat stále oblíbenějším vintage stylem, pamatujte, že i on má svá určitá pravidla, kterých se musíte držet!

Věci s duší

Ačkoli ne všechno staré je fajn, věci, které mají duši, jsou na chalupu jako stvořené. Radši dejte přednost věcem, které již něco zažily a mají toho mnoho za sebou, než abyste si svou chalupu zazdili moderními novinkami, které má teď každý, protože jsou zkrátka IN a žádané. Staré dřevěné židle se jistě budou krásně vyjímat, stejně jako hrníčky, skleničky či talíře se starodávným dekorem.

Žádné haraburdí!

Ačkoli si vintage styl libuje ve všem, co je starénebo to tak alespoň vypadározhodně to neznamená, že si nazařizování chalupy chalupu nataháte veškeré haraburdí, které jste posbírali doma, protože se vám tam buďto nehodí nebo jednoduše nevejde. Bohužel tomuto trendu podléhá drtivá většina chalup. Jejich majitelé je – ač nevědomky – jakoby mávnutím kouzelného proutku promění ve skladiště věcí, které se jim doma nelíbí. A to je škoda. Pokud jste měli v plánu na vaší chalupu přestěhovat starý prosezený gauč, který již u vás doma nemá místo, ihned na to zapomeňte. Chcete si přece odpočinout, ne? Proto si pořiďte gauč nový a ten starý vyhoďte.

Dřevo hraje hlavní roli

Ptáte se kam dřevo na chalupě použít? Odpověď je velice snadná: úplně všude! Můžete ho využít na podlahy stejně tak jako na obložení stěn či stropů. A na nábytek v neposlední řadě! Nemusíte se bát, že by se podlaha pod vašima nohama brzo ošoupala a ztratila tak svou krásu! Všichni přece vědí, že dřevo je krásné především pro svou originalitu, kterou získává právě používáním. Takže směle do toho!