Nepříjemná alergie sužuje život každého druhého z nás a většina lidí se této nemoci snaží maximálně přizpůsobit. Často se vzdáváme spousty věcí na úkor našeho zdravotního stavu, pořizujeme si nejrůznější pomocníky slibující usnadnění každodenního života a mnohdy si bohužel neuvědomujeme, že ve skutečnosti je naším největším nepřítelem náš domov. Jestliže i vy trpíte alergií, pak je náš dnešní článek určený právě vám. Společně se v něm podíváme na praktické tipy, díky kterým se vám podaří vaše bydlení přizpůsobit vašemu onemocnění.

ID-10081184

Investice do postele

Spánek je důležitou součástí života každého z nás, jen lidé s alergií to mají o něco složitější – především pak s výběrem vhodného lůžka. Základním předpokladem pro klidný spánek alergika je kvalitní matrace, se kterou se bohužel pojí vyšší finanční investice. Nebojte se utratit více peněz a rozhodně nepřemýšlejte nad tím, že byste se v rámci šetření vzdali kvality – uškodili byste tak jen sami sobě.

Hladké povrchy se snadnou údržbou

Bez nábytku se žádná domácnost neobejde. Nejenže ukrývá důležité úložné prostory, ale zároveň má podstatný vliv na celkové zařízení interiéru a skutečnosti, jak danou místnost vnímáte. Pro alergiky je nejdůležitější vybírat takový nábytek, který bude disponovat hladkým a snadno udržovatelným povrchem. Jestliže si nechcete škodit, pak si odpusťte nejrůznější dekorační dečky, ubrusy a další textilie, které jsou jen zbytečným lapačem prachu.

Okna a jejich využití

Jste-li alergik nebo máte v domácnosti někoho, kdo alergií trpí, pak si na okna neumisťujte záclony nebo závěsy. I v tomto případě se jedná o lapače prachu, které zachycují nečistoty a ty pak dotyčnému škodí. Pokud ale po záclonách přeci jen toužíte – ať už z praktického nebo dekoračního hlediska – volte ty, které mají speciální hypoalergenní úpravu. Není to sice nejlevnější záležitost, ovšem pokud si v otázce záclon nedáte říci, lepší investovat nějakou tu korunu, nežli zbytečně dráždit svoji sliznici.

Fotografie publikována se svolením Pixomar FreeDigitalPhotos.net