policová sestava z žebříku

policová sestava z žebříku

Dobře vybavená knihovna představovala v dřívějších dobách chloubu na královských dvorech. Zajímavé a cenné tituly se vystavovaly všem na obdiv. Pokud doma vlastníte knihy, můžete učinit totéž. Knihovny se dají v dnešní době koupit hotové nebo je možno, nechat si je zhotovit na zakázku. Praktické, vtipné a originální knihovny se dají však vyrobit i z věcí, které nám mnohdy leží ve sklepě nevyužité. Nemusí se nutně jednat o klasickou podobu. Vaše knihovna může rovněž dominovat celému interiéru svým originálním a nevšedním vzhledem.

Knihovna, která lemuje rám dveří

Tato knihovna je vhodná zejména tam, kde vám chybí místo. Šikovní kutilové si dokážou poradit sami a jiní si ji mohou nechat vyrobit na zakázku. Kolem rámu dveří a nad dveřmi zhotovíte policové regály. Vstup do takové místnosti se opticky rozšíří a navíc získáte originální zárubně.

Regál ve tvaru stromu

Tento typ regálu vtipně a nenápadně může působit jako předěl místností. Nebo si za takovým regálem můžete dopřát odpočinkový koutek, kde umístíte křeslo, stoleček a u šálku dobrého čaje si přečtete svou oblíbenou knihu.

Knihovna z masívu

Knihovna vyrobená z masívu okořeněná atypickými policemi, neunikne jedinému pohledu. Hodí se jak do volného prostoru, tak ke stěně. Pokud zvolíte knihovnu postavit samostatně do volného prostoru, opět může sloužit k předělení místnosti.

Knihovna ze starého malířského žebříku

Ačkoliv to zní jakkoliv neuvěřitelně, jde o velmi originální doplněk místnosti, který po pečlivé úpravě a nabarvení slouží jako policový regál nebo knihovna. Pokud máte na chalupě starý rozviklaný žebřík, ještě ho nevyhazujte!

Bedýnky na ovoce a zeleninu

Pokud vám zbylo spoustu bedýnek na ovoce a zeleninu, mohou rovněž posloužit dobrým účelům. Po namoření nebo barvení, připevněte bedýnky jednu vedle druhé na stěnu. Pokud máte bujnou fantazii, můžete bedýnky rozmístit libovolně, aby vytvořili na zdi zajímavý efekt. Mohou být i různě barevné.