ngjlp60aqfluubf_580

Jak bude gril nakonec vypadat je pouze na vás!

Máte šikovné ruce a touhu si v létě ugrilovat masíčko na vlastním grilu? Využijte možnosti ušetřit. Na trhu jsou sice k dostání zděné grily již hotové, ale je možné si postavit gril vlastní. I při takovéto stavbě je nutné dodržet některé nezbytné postupy, aby počasí nezničilo vaše dílo.

Čím začít a jak pokračovat

V první řadě musíte vykopat základ, a to do nezamrzající hloubky. Voda a následný mráz jsou dílem zkázy každého zděného grilu. Do takto vyhloubeného základu nasypejte štěrk nebo písek, který bude sloužit jako drenáž. Poté vybetonujte základní desku, na které bude váš krb stát. Ke stavbě samotného grilu jsou nejvhodnější cihly, které nenasakují vodu, takže zapomeňte na klasické pálené cihly. Použijte hladké cihly, které jsou mrazuvzdorné. Z vnitřní strany je vhodné použít šamotové cihly, které odolají žáru. Klasický zahradní gril by měl mít rozměry šxhxv cca 70x50x50 cm. Na spojování cihel se používá šamotová směs, která je žáruvzdorná stejně jako šamotové cihly.

brick3_zps46091670

Dávejte pozor aby váš gril nebyl křivý

Na spárování použijte spárovací hmotu, která po vyhlazení zůstane jednolitá. Při samotné stavbě nezapomeňte na drážky pro umístění roštu a na velkou odkládací plochu. Drážky na rošt je nejjednodušší vytvořit z vystupujících cihel. Poslední věcí, na kterou nesmíte zapomenout je komín, který by měl u klasicky velkého krbu dosahovat do výšky přibližně 2,5 m. Oheň je živý ze vzduchu a komín vám zajistí potřebný tah. Komínu bude slušet stříška, která zabrání vodě vniknout až do topeniště. A jaké jsou vaše nápady? Grilovací letní sezóně a práci zdar.