umela-kvetina-vistarie-strom-fialova-180-cmZaprášená červená růže opravdu nezaujme žádné srdce ženy. Ale umělé květiny nemusí působit splihle a připomínat pohřební ústav. Mohou být nevázaně nádherné a užitečné zejména v zimě, kdy není moc rostlin, které jsou v květu a naše zahrady vypadají mizerně.

Umělé květiny a rostliny tu byly po staletí. Jsou uvedeny už ve starém zákoně, kdy královna ze Sáby testuje Šalamounovu moudrost tím, že jej žádá, aby poznal skutečné květiny od jejich umělého protějšku.

V 18. Století pak byla móda komplikovaných květinových doplňků, a například Marie Antoinetta měla z tohoto důvodu zřízené vlastní květinářství. Stejně tak byla i spousta výrobců a prodejců umělých květin, které měly ale k jejich živým protějškům hodně daleko.
V dnešních dnech jsou umělé květiny vyráběné spíše ze syntetických materiálů, než z hedvábí, jak tomu bylo v minulosti. V Číně přišli s novými výrobními postupy, které se pak rozšířily do celého světa. V dnešní době můžete Vaše hosty ohromit umělými květinami jako živými, které když dáte do vody, tak spousta lidí ani nepozná, že se nejedná o přírodní květiny.

Výhody umělých květin a rostlin

Co dělá umělé květiny tak přitažlivými? Samozřejmě jsou to lákavě nízké náklady na jejich údržbu + možnost krásného vzhledu po celý rok včetně zimních měsíců. Navíc je v dnešní době většina umělých rostlin UV odolná, takže už nemusíte mít strach z jejich blednutí, nebo změny barevnosti. V případě některých keřů, stromů, bambusů a podobně mají na první pohled problém i odborníci poznat rozdíl od skutečné rostliny.
Ne každý si může dovolit hojnost čerstvých květin u něj doma. Ale s umělými to možné je prakticky pro každého z nás.
Pokud umělé květiny správně naaranžujete, budou Vám fungovat jako krásná bytová dekorace spoustu let.

Foto: my-hobby.cz