Okrasné a úložné krabice spojují styl s efektivitou /

Okrasné a úložné krabice spojují styl s efektivitou /

Možná máte doma mnoho věcí, které nemají svoje místo, nejsou utříděné a vy byste si tak moc přáli je mít uskladněné a zároveň po ruce. V tom případě se dají vyrobit krásné krabičky jen za pomoci pár věcí. Tak například úložná krabice. Na to vám stačí krabice od bot, dále nějaká látka, záleží na vás, jakou si vyberete podle vašeho vkusu, univerzální lepidlo, pravítko a nůžky. A nyní se přejde na samotnou výrobu. Látku rozprostřete na zem rubovou stranou nahoru a do jejího středu dejte krabici. Tužkou obkreslete její obrysy, nejdříve dno. Pak pokládejte na krabici jednotlivé strany a i ty načrtněte. Obrys vystřihněte.

Krabici zvnějšku potřete univerzálním lepidlem. Přitiskněte na ni látku. Vyhladíte, v rozích nastřihnete a potom jednotlivé pruhy přeložte přes sebe. Zevnitř krabici natřete lepidlem kolem vrchního okraje asi třícentimetrový široký pruh. Látku, která přebývá, zahněte a přilepte k němu. Stejně postupujte i u víka. Potřete zvenčí a nezapomínejte ani na okraj zevnitř. To byla krabice, ale můžete mít i okrasnou nádobku. Stačí vám malá zinková či jiná nádobka, bílá akrylová barva, zbytky různých tapet, tapetové lepidlo, matný transparentní lak, krejčovský metr, nůžky, tužka, široký a tenký štětec. Samotná příprava je jednoduchá, začnete tím, že nádobu po jejím obvodu natřete bílou akrylovou barvou.

Potom ji necháte úplně zaschnout. Dále změříte výšku a obvod nádoby, zbytky tapet obtočte okolo nádoby a podle potřeby zastřihněte. Potom natřete nádobu tapetovým lepidlem a tapety důkladně vyhlaďte, aby nezůstaly záhyby a bubliny. Když to zaschne, tak nádobu ještě potřete transparentním lakem. I tento lak nechte důkladně zaschnout.