Výběr ideální podlahové krytiny není záležitost na deset minut někde cestou z práce, kdy se zastavíte v koloně. Ba naopak vybrat tu pravou podlahu do vašeho bydlení chce čas a pečlivost, protože jedině tak dokážete najít ideální kompromis mezi příjemným vzhledem, dokonalou praktičností a vysokou výdrží. Pamatovat byste měli i na skutečnost, že jde o finančně náročnější investici. Nechcete-li proto koupit zajíce v pytli a po krátkém čase sahat do finančních úspor znovu, nenechte si ujít dnešní článek, ve kterém vám poradíme, která podlaha je pro vás ta pravá.

Podlahová krytina

Investice na dlouhá léta – vybírejte pečlivě!

Pořízení podlahy zpravidla není investice na jednu sezonu, ale klidně i na celý život. O to důležitější je věnovat finálnímu výběru dostatek času. Podlahovou krytinu můžete vybírat s ohledem na zátěž, náročnost údržby, životnost a samozřejmě i cenu, která je pro většinu lidí oním nejdůležitějším kritériem.

Dřevo – klasika, která neomrzí

Milovníci přírodních materiálů při pohledu na dřevěné podlahy nadšeně zaplesají a v podstatě se ani není čemu divit. Podlahová krytina ze dřeva je originální a díky svému jedinečnému vzoru se vám pohled na ní nikdy neomrzí. Dřevěná podlaha je i na pohled hřejivá a velice příjemná je i na dotek. Nevýhodou může být vyšší pořizovací cena, ovšem vezmeme-li v potaz výdrž těchto podlah, příjemně se vyšší cena vykompenzuje.

Laminát – pestrý výběr, který nadchne

Laminátové podlahy patří k nejvyhledávanějším a to především pro své pestré možnosti. Co se výběru týče, nebudete o nic ochuzeni a po cenové stránce si jistě každý dokáže najít takový kompromis, který mu bude nejvíce vyhovovat. Laminátové podlahy mají spoustu výhody, přičemž mezi ty největší patří rychlá pokládka, velice snadná údržba a samozřejmě i velký výběr dezénů.

Vinyl – imitace, kterou nerozeznáte

Ani vinylové podlahy nejsou oproti výše zmíněným druhým podlahových krytin o nic pozadu a to je rozhodně dobře. Podlahy z vinylu se dostávají do podvědomí stále více lidí především z toho důvodu, že jim umožňují mít doma imitaci jakéhokoli typu podlahy. I v tomto případě vám mohou nabídnout snadnou údržbu a odolnost vůči opotřebení, což určitě oceníte.

Obrázek: pixabay.com