Vybrat funkční komín, který odpovídá typu vytápění, není dnes vůbec jednoduché. Na trhu se vyskytuje velké množství produktů a rozhlédnete-li se po sousedních domech, uvidíte, že také spousta z nich se pochlubí novými komíny. Proč? Hlavní důvod je třeba hledat v modernizaci systému vytápění a s ním souvisejícího odvodu spalin. Dříve se mnohem víc topilo plynem, jehož spalováním vznikají poměrně málo agresivní spaliny, a i zděný komín tak vydrží dlouho sloužit. V dnešní době ale ceny plynu neustále stoupají a lidé nemají tolik peněz, aby si mohli dovolit na plynu vařit a ještě jím vytápět, proto se stále více domácností vrací k topení tuhými palivy.

Nerezové komíny mají řadu výhod /

Nerezové komíny mají řadu výhod /

Nevýhodou je, že jejich spalováním se uvolňují spaliny, které v komínu kondenzují na kyselé sloučeniny. Tyto kondenzáty jsou značně agresivní a narušují strukturu komínu, zejména zděné komíny jsou náchylnější k poškození působením spalin. Z toho důvodu mnozí lidé volí nerezové komíny. Komíny nerez se vyznačují velmi dobrými vlastnostmi, jsou odolné vůči působení extrémních teplot a jejich změn, nevadí jim vlhkost ani agresivnější chemikálie. Nerezové komíny jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli, která zaručuje komínu odolnost a zároveň mu poskytuje nízkou hmotnost, díky které se s ním snadno manipuluje.

Navštivte internetový obchod Komíny-nerez.cz a prohlédněte si široký sortiment nerezových komínů. Komín z nerezu si můžete vybrat jako celý set se vším všudy nebo si můžete váš komín sestavit z jednotlivých dílů přesně na míru. To oceníte zejména ve starších domech, kde je třeba se komínovým potrubím vyhnout nějaké překážce. Stačí si pořídit speciální koleno nebo jiný vhodný díl. Nerezový komín má také výhodu v designu, nerez je v módě nejen v interiéru, ale i v exteriéru, váš dům bude s nerezovým komínem vypadat ještě moderněji.