Jaro je ideální příležitostí nejen ke generálnímu úklidu domácnosti, ale i k pořádné očistě vaší šatní skříně. Nezáleží na tom, zda máte celou šatnu nebo jen jednu skříň, určitě se v obou případech v jejich útrobách najdou kousky, do kterých se už nevejdete, jsou poničené nebo se vám nelíbí. Nezoufejte, s našimi tipy tento úkol zvládnete hravě! Stačí tři snadné kroky a vaše skříň již nebude vypadat jako po výbuchu atomovky, ba naopak v ní zavládne pořádek – a kdo ví, možná zjistíte, kolik místa navíc máte a to je super příležitost zaplnit nově vzniklý prostor novým oblečením. Jdete s námi do toho?

Pořádek ve skříni

  1. Celý obsah musí ven!

    I když se vám do toho možná nebude chtít, celý obsah šatníku musí ven. Když už generální úklid, tak se vším všudy a do posledního kousku. S vaším šatníkem totiž musíte začít úplně od začátku, jak se říká s čistým štítem. Vytahovat věci přes sebe nemá cenu, nikdy byste nedosáhli kýženého cíle. Celý prostor skříně pak pečlivě vytřete, protože i když je skříň zavřená, prach se v ní stejně usazuje. Máte? Skvělé, přistupte k druhému kroku!

  2. Třídím, třídíš, třídíme!

    Druhý krok je sice nejsmutnější, ale zároveň nejdůležitější. Přistupujte k němu pečlivě a svědomitě, nepodléhejte nostalgii ani vzpomínkám. Oblečení, které jste do posledního trička vytahali ze skříně, následně roztřiďte na tři kupičky: oblečení, které nosíte každý den, oblečení, které nosíte občas a oblečení, které již nenosíte nebo se vám nelíbí. Zatímco první dvě kupičky se mohou vrátit zpátky do útrob vaší skříně, třetí kupička poputuje buďto do popelnice, nebo na charitu.

  3. Cesta zpátky do šatníku!

    A konečně jsme ve finále. Nyní budete všechny věci skládat zpátky do skříně. Při tomto úkolu se snažte co možná nejvíce využít daný prostor, pomoci si můžete přídavnými šuplíky a poličkami či krabicemi. Všechny vaše trička a kalhoty opravdu nemusí mít své soukromé ramínko, tím jen zbytečně zahltíte prostor. I dveře od skříně se dají  využít, například k zavěšení doplňků či náušnic.