Dokonale čistá domácnost, která příjemně voní, nemá jedinou šmouhu a čas od času jí nepotrápí uschlé květiny žadonící o doušek vody snad ani neexistuje, byť by po ní drtivá většina z vás toužila. Tu a tam vás a vaše bydlení potká ta či ona nepříjemnostšpinavá okna, fleky na zdech či podlaze, suché rostlinykteré je potřeba vyřešit. A právě od toho je tu naše pokračování! Již v minulém článku jsme vám představili tři zajímavé pomocníky, které oceníte v určitých situacích a dnes budeme pokračovat v seznamování. Chcete-li se dozvědět více, rozhodně nepřestávejte číst!

couple-in-kitchen

4. Suché květiny prosící o vodu

Rostlinky a květinky jsou nedílnou součástí spousty domácností. Nejenže do interiéru vnáší barevnost a svěží nádech, ale zároveň prospívají vlhčímu vzduchu nemluvě o tom, že je jednoduše dobře vypadají. Jenže starat se o květiny není jen tak a své o tom vědí všichni, komu minimálně jedenkrát rostlina uschla. Tip pro vás: plánujete-li dlouhodobou nepřítomnost a nechcete, aby květina uschla, dejte jí na dno květináče obyčejnou houbičku na mytí nádobí a teprve až na ní zeminu. Houbička zadrží více vody a květina neuschne tak rychle.

5. Štětec po malování, který kápl vedle

Pokud jste někdy malovali nebo natírali cokoli v bytě barvou, možná i vám se stalo, že vám z odloženého štětce kápla barva tam, kam neměla. Kapičky od barvy pak nevzhledně zdobí podlahu na tom nejméně vhodném místě a po tom určitě nikdo netouží. A co teprve v případě, kdy se štětcem pracujete a stékající barva si vyrazí na cestičku po vaší ruce až na oblečení! Tip pro vás: vezměte si kelímek od jogurtu, do kterého udělejte otvor tak akorát na štětec, který pak dírou protáhněte a tím vám vznikne provizorní ochrana před kapající barvou.

6. Bubliny pod tapetami dokážou rozčílit

Lepili jste někdy tapetu? Pak víte, jak snadné je nechat pod nimi nevzhledné bublinky, které sice nepředstavují až takový problém, ale pokud jste pečliví, dokážou vás rozčílit. Tip pro vás: vezměte si na jejich odstranění starou kartu, která je malá a dost pevná na to, abyste s ní bubliny vytlačili do nejbližšího koutku.