Žádná domácnost se čas od času nevyhne nepříjemnému zápachu z lednice, nejrůznějším šmouhám po zdech, nábytku i podlaze či tupým nůžkám, na jejichž nepoužitelnost narazíte ve chvíli, kdy je nejvíce potřebujete. Přijdou vám podobné situace povědomé? Pak si určitě nenechte ujít dnešní článek, prostřednictvím jehož řádků vám představíme šestero zajímavých pomocníků pro vaši domácnost, které se vám jistě budou hodit.

Čištění lednice

1. Zápach linoucí se z lednice

Není nic nepříjemnějšího, než otevřít lednici, která příliš nevoní – ba naopak, do nosu vás udeří nepříjemný zápach, po jehož původu možná lepší se příliš nepídit. Zpravidla se ani nemusí jednat o zkažené potraviny v takovém stavu, kdy by byly schopné odejít z lednice po svých, ale bohatě stačí, sejde-li se v útrobách lednice vícero aromatických potravin, jejichž pachy – leč samostatně voňavé a lákavé k ochutnání – dohromady vytvoří zápach, který se rozhodně nedá označit za líbivý. Tip pro vás: umístěte do lednice misku s dřevěným uhlím, které skvěle absorbuje všechny pachy.

2. Nůžky, které nestříhají

Tupé nůžky nejsou nevídaným jevem, ale stejně vás dokážou pěkně potrápit. Zpravidla na ně narazíte ve chvíli, kdy je nejvíce potřebujete – musíte ustřihnout papíry, vystřihnout inzerát v novinách, otevřít koření – a hle, nůžky jen tupě ohnou daný předmět. Tip pro vás: stříhejte nůžkami alobal, uvidíte, že se nabrousí samy.

3. Šmouhy na oknech vypadající nevzhledně

Šmouhy na oknech nemá v lásce žádá hospodyňka, zvláště pak v případě, kdy se s nimi celé odpoledne leští jako o život. V takové chvíli má mnoho žen sto chutí kopnout do kýble s vodou a zahodit leštící přípravky. Nezoufejte, lze to vyřešit i jinak a jistě i vy moc dobře víte, že na podobný problém existuje nespočet návodů. Tip po vás: odstraňte šmouhu nepoužitým filtrem na kávu.