Přirozeného denního světla není nikdy dost. Ačkoli si to většina z vás neuvědomuje, denní světlo ovlivňuje vaše psychické zdraví a má silný vliv i na váš metabolismus. Pokud žijete ve městě, pak jistě trávíte drtivou většinu dne zavření uvnitř budov a nezáleží na tom, zda je to v práci, doma nebo při volnočasových aktivitách. Zkrátka jste zalezlí jako krtci v díře. Vy si to možná nepřipouštíte, ale přirozené denní světlo vám chybí, a proto je nutné vnést jej alespoň do vašeho bydlení. Pokud momentálně řešíte nedostatek denního světla, ale chybí vám šikovný nápad, jak jej dostat domů, pak si nenechte ujít náš dnešní článek. Poradíme vám, jak si pocit světelné pohody účinně navodit i v tmavých prostorech. 

kouzla s barvami

Klasika – bílá barva

I bílá je barva. Je pravdou, že mnoho lidí černou a bílou nepovažuje za barvu, ale i přes veškeré předsudky bílá zkrátka barvou je. Co se nedostatku denního světla týče, pak je dokonce barvou ze všech nejvhodnějších, neboť dokáže velice snadno odrazit až 80% veškerých světelných paprsků. Co to znamená? Pokud chcete pocitově zvětšit prostor a odlehčit jeho hutnost, pak je bílá barva vaší jasnou volbou.

Čarujte se sklem

Všude tam, kde je to alespoň trochu možné, přidejte sklo. Nezáleží ani tak na tom, zda zvolíte čiré, pískované, satinované či gravírované – pokud potřebujete do prostoru vnést denní světlo či alespoň navodit podobný pocit, pak vám sklo prokáže nedocenitelnou službu. Zkrátka se sklem čarujte. Nejenže prostor odlehčí, ale zároveň jej i prosvětlí, a proto se hodí do koupelen, kde chybí okno a tma je zde na denním pořádku.

I tmavá chodba má své řešení

Trápí vás tmavá a pocitově těžká chodba? Je pravdou, že právě chody na nedostatek světla trpí, neboť zda zpravidla nebývá žádné okno. Ovšem nezoufejte si, neboť i pro vás máme řešení. Svou pozornost zaměřte na dveře. Snažte se vybírat takové, které jsou odlehčené a vzdušné. Sázkou na jistotu jsou proto dveře prosklené či rovnou celoskleněné, které hravě prosvětlí i tu nejtmavější chodbu.