Jak vytvořit soukromíSoukromí je věc, po které čas od času zatouží úplně každý z vás. Zkrátka někdy nastane situace, když chcete být sami a nezáleží na tom, zda bydlíte ve dvou, nebo je vaše domácnost plná lidí. Chvilku oddechu jen sami se sebou je mnohdy nutnost. Ovšem někteří z vás, ačkoli touží po chvilce o samotě, nechtějí být z dosahu své rodiny. Pokud i vy hledáte způsob, jak si doma vytvořit místečko jen sami pro sebe, přečtěte si dnešní článek. Přinášíme vám několik užitečných tipů, díky kterým se vám to hravě podaří!

Pomůže přestavitelný nábytek

Pro vytvoření soukromého místa je ideálním prostorem obývací pokoj. Většina rodin tráví čas právě v tomto interiéru, proto i když si na chvilku zalezete do svého kutlochu, nebudete od zbytku rodiny daleko. Pro vytvoření oddělených koutků pomůže například velká knihovna. Díky tomu můžete na jednom místě sledovat televizi, číst si nebo i relaxovat. Další možností jsou posuvné stěny či vestavěná úhlopříčka.

Znáte japonské stěny?

Kdo hledá nejjednodušší způsob, jak vytvořit zástěnu, může sáhnout po paravánu. Ten se velice snadno rozloží, v případě potřeby jej zase můžete stejně snadným způsobem složit, přesunout na jiné místo. jeho největší výhodou je, že si ho můžete postavit tam, kde jej právě potřebujete. Modernější způsob nabízí japonské stěny.

Postel jako skrýš pro děti

Poštěstilo se vám a máte více dětí, které se ale s dispozičních důvodů musí dělit o jeden pokojíček? Pak věřte, že i ony, ačkoli jsou to ještě děti, potřebují svůj koutek, kam si zalezou, když budou chtít být sami. Výborným řešením je využít k tomuto účelu postel – především palandy. Na ty se dají přidělat závěsy, které v případě potřeby stačí zatáhnout.