Mnoho lidí zastává názor, že je naprosto zbytečné používat přes zimu jiné povlečení nežli to, které používají běžně po celý rok. Jestliže se ale v noci budíte a klepete se zimou, máte zmrzlé nohy a je vám jednoduše chladno, pak byste od všech předsudků měli rychle upustit a pořídit si pro nejchladnější období v roce adekvátní ložní prádlo, které vás dostatečně zahřeje a dodá vám ten nejlepší komfort. Nabídka povlečení je více než pestrá a orientovat se v rozmanité škále výrobků není vždy nejjednodušším úkolem. Proto jsme pro vás vytvořili dnešní článek, který můžete považovat za užitečnou pomůcku. Uvidíte, že s námi bude výběr povlečení na zimu hračka!

pillows-1031079_1920

Zapomeňte na satén

Saténové povlečení je sice na pohled velice přitažlivé a v nejednom z vás evokuje pocity elegance, ovšem na zimu to není ta nejlepší volba. Satén je již od pohledu chladivý a byť působí luxusně, tak vám příliš teplíčka nedopřeje. Máte-li saténové povlečení, dejte mu přes zimu volno a raději sáhněte po jiném materiálu.

Bavlna je klasika

Používat bavlněné ložní prádlo má hned několik výhod. Tou první je bezesporu dokonalá savost, kterou v mnoha případech jistě oceníte. Povlečení z pravé bavlny je pro zimu jasnou volbou číslo jedna, neboť vás dokáže příjemně zahřát. Je pravda, že kdo chce kvalitu a nespokojí se s obyčejnou směsí, musí si připlatit, ovšem výsledek za to stojí.

Měkoučký flanel, aneb spánek jako na obláčku

Ani flanelové povlečení nelze ve zmínce o zimním období a dokonalém komfortu opomenout. Zachumlat se do flanelového ložního prádla je hotová pohádka. Nejenže dokáže zahřát, ale navíc je i příjemně měkoučký a vy tak budete mít pocit, že jste usnuli na obláčku.

Obrázek: pixabay.com