Koupání v zahradním bazénu může být jedna velká pohoda /

Koupání v zahradním bazénu může být jedna velká pohoda /

Také se už těšíte, až se osvěžíte ve vašem zahradním bazénu. Pokud již nějaký doma máte, tak velmi dobře víte, že kromě samotného bazénu je zapotřebí i kvalitní bazénové příslušenství. Je to nezbytná podmínka k tomu, abyste mohli být maximálně spokojeni. Vůbec nejzákladnějším a nejpotřebnějším bazénovým příslušenstvím je jednoznačně bazénová filtrace!

Bez bazénové filtrace by se žádný střední a větší bazén neobešel. V žádném případě totiž není možné například jen pomocí sítka pravidelně sbírat nečistoty a udržovat vodu v takových parametrech, jaké si představujete. Nejrozšířenějším typem bazénové filtrace je písková filtrace. Jde o velmi efektivní způsob, který pracuje na jednoduchém principu. Náplní je, jak již název napovídá, písek. Díky jemnému písku potom dochází k zachycení i těch nejdrobnějších nečistot. Pro hrubší nečistoty potom poslouží skimmer, respektive předsítko ve filtračním zařízení.

Filtrace jsou k dispozici v mnohých provedeních

Písková filtrace zajistí spolu s chemií nejlepší parametry vody /

Písková filtrace zajistí spolu s chemií nejlepší parametry vody /

Nejen pískové filtrace jsou k mání v mnohých variacích. Vybírat byste měli hlavně podle velikosti bazénu, přesněji řečeno podle objemu vody v bazénu. Samotný provoz filtrace je takřka bezúdržbový. Jen je zapotřebí občas pročistit sítko a samozřejmě vyměnit médium, tedy písek. Obvykle je nutné také čas od času filtrační zařízení přepnout do jakéhosi zpětného chodu, díky kterému také dojde k pročištění filtrace.

Pískové filtrace se hodí jak pro nadzemní bazény, tak i pro zapuštěné bazény. První zmiňovaná kategorie zažívá největší boom. K maximální spokojenosti však pořiďte i vhodnou chemii. Bazénová chemie je vyrobena speciálně tak, aby poskytla co nejlepší parametry vody pro koupání, není třeba se nikterak obávat, že by škodila lidskému zdraví.