Výběr povlečeníVe vaší posteli strávíte mnohdy více jak třetinu dne. Už kvůli tomu je velice důležité, abyste se v ní cítili dobře a příjemně. Výběr samotné postele, matrace i roštu sice hraje významnou roli, ale i volbě povlečení by se měla věnovat dostatečná pozornost. Víte, v čem se vám bude nejlépe usínat? Spousta lidí neřeší, v čem vlastně spí a to je škoda. Při svém rozhodování dávají přednost spíše estetické stránce na úkor pohodlí či funkčnosti. Pokud ani vám dosud nezáleželo na všem pohodlí a chcete to změnit, přečtěte si dnešní článek. Každý sice hledá něco jiného, ale ty nejdůležitější požadavky zůstávají stejné: perfektní vzhled, pohodlí, přátelská cena.

Pro ty, kteří hledají maximální pohodlí

O jakém povlečení se tvrdí, že je ze všech materiálů ten nejpohodlnější? Věřte nebo ne, ale je to bavlna. Jedná se o přírodní látku, která nedráždí pokožku a zároveň si po dlouhou dobu drží svou původní barvu i tvar. Obdobně příjemnou variantou je bavlněný satén. I ten se vyrábí z přírodní bavlny, jediný rozdíl spočívá v atlasové vazbě používané při tkaní, díky které získá příjemný lesklý vzhled a hebkost na dotek. Vzhledem k tomu, že základem tohoto povlečení je bavlna, nemusíte se bát klouzavosti jako o obyčejného saténu.

Pro ty, kteří touží po ozdobě ložnice

Co se vzhledů týče, designéři odvádí vážně skvělou práci a umí se pořádně vyřádit. K dostání je stále více motivů, barev, potisků i vzorů a tak se ty opravdu nejlepší kousky mohou stát největší ozdobou vaší ložnice. Ovšem pozor – i když vám jde především o vzhled, neměli byste zapomínat ani na vhodně zvolený materiál. Na absolutní špičce mezi luxusním povlečením se drží satén. Hledáte-li do své ložnice nádech luxusu a přepychu, rozhodně víte, po čem máte sáhnout. A vyhýbat se nemusíte klasice, ani jeho bavlněné variantě. Chybu neuděláte, rozhodnete-li se pro povlečení z hladké bavlny.

Pro ty, kteří chtějí dokonalou termoregulaci

Znáte ten pocit, kdy je vám v létě šílené vedro a v zimě se naopak celou noc klepete zimou? Tyto krušné chvíle zažívá drtivá většina z vás a jistě moc dobře víte, jak to dokáže otrávit celý spánek. Na vině hledejte špatný výběr materiálu. Ve skutečnosti máte dvě možnosti a je jen na vás, pro kterou z nich se rozhodnete. V první řadě je možné pořídit si několik druhů povlečení, v létě pak povlékat do saténu, v zimě zase do flanelu. Druhou variantu představuje speciální povlečení, které disponuje výbornou termoregulací – v zimě hřeje, v létě chladí. Ovšem v tomto případě počítejte s vyšší pořizovací cenou.