Současná doba je více než otevřená nejrůznějším experimentům, a proto se nemůžeme ničemu divit, že si v našich domácnostech vydobývají čestná místa různorodé novinky a trendy. Nejožehavějším tématem je bezesporu souboj lesku a matu v interiéru.  Zatímco lesklé povrchy ve vás evokují pocit luxusu, ty matné naopak navozují nedocenitelnou domácí pohodu. Ano, každý vám může nabídnout něco nového, zajímavého či přitažlivého – zkrátka pravý opak toho druhého, a záleží jen na vás, pro co se rozhodnete. Neumíte-li si vybrat či jednohlasně kývnout pro to či ono, naučte se lesk s matem vhodně kombinovat!

images

Lesklý luxus

Nejen lesklý nábytek, ale i podlaha jsou čím dál vyhledávanějšími prvky v interiéru. Nejenže působí nadmíru luxusně, ale zároveň vás oslní již na první pohled – možná právě proto stačí jediná návštěva specializovaného obchodu a máte o svém úlovku jasno – jednoduše si vás získá již na první mrknutí oka. Lesklý nábytek je vhodný do menších prostor, neboť jeho správná volba doplněná o vhodné osvětlení dokáže ubrat na stísněnosti místnosti. A to je slušný bod k dobru, nemyslíte?

Matná pohoda

Matné povrchy ve většina z vás vyvolávají příjemné pocityvětšinou útulnost a domáckost. O matných površích je známo, že jsou mnohem jednodušší na údržbu a působí vřelým dojmem. Dalším plusem k dobru je jistě i nadčasovost, pro kterou je matný nábytek typický. Vzhledem k jeho nenápadnému provedení se vám doma tak rychle neokouká a bude vám dělat společnost dlouhá léta. Samozřejmě počítáme s tím, že nenápadnost nemusí padnout do oka úplně každému. A právě v tomto případě je volbou číslo jedna kombinace matu a lesku.