klasická kuchyňJak byste popsali klasickou kuchyň? Jednoznačný popis zkrátka neexistuje, protože si každý z vás pod tímto pojmem představí něco úplně jiného. Pro někoho je klasická kuchyně dřevěná, jiný si takto představí tu s profilovanými dvířky. Obecně jsou tak označovány ty, které neodpovídají nejposlednějším trendům. Přesto se u nich dají najít i společné znaky. Nejhlavnějším poznávacím znamením je důraz na dřevo, které zůstává přiznané. Klasické kuchyně jsou krásné, praktické a na dotek příjemné. I přes to všechno to mají v současném světě těžké. Proč? Světu kuchyní totiž vládne minimalismus, jednoduchost a vysoký lesk, jež je velice příjemný na pohled. Právě z tohoto důvodu se klasické kuchyně prosazují jen velice těžko a jen málokdo dá tomuto stylu přednost.

Více prostoru – více krásy

Aby krása klasických kuchyní mohla co nejvíce vyniknout, je k tomu potřeba poměrně dost místa. Díky členitým dvířkám celý prostor tříští a opticky zmenšují. V tom se liší od moderních a hladkých kuchyní, jež působí jako jeden celek a díky tomu si je mohou pořídit i obyvatelé menších bytů. Ale pozor! Nikde není psáno, že si do malého domečku musíte nutně pořizovat high-tech kuchyň, protože lze zvolit i dřevěnou kuchyň s hladkými dvířky. Své dokáže udělat i barva. Klasické kuchyně se vyrábí z masivního dřeva, ale nemusíte se omezovat pouze na volbu smrku, dubu či ořechu, ale i jejich bělené varianty.

Na nerezové spotřebiče rozhodně zapomeňte

Spotřebiče z nerezu pomalu, ale jistě ovládají módní trendy. Není se proto čemu divit, že je má doma snad každý druhý a další lidé rozšiřují řady těchto nerezových nadšenců. Toužíte-li ale po klasicky laděné kuchyňské lince, představu o kombinace s nerezovými spotřebiči si rovnou vymažte z hlavy. Ono to totiž k sobě nejde. U vestavěné myčky nebo například lednice je v podstatě úplně jedno, po jaké variantě sáhnete. Problém nastává při volbě trouby či sporáku. K dostání jsou i retrovýrobky, které jsou lakované do černých či hnědých odstínů. Pokud si z nich ale nedokážete vybrat, sáhněte po bílé variantě.