Moderní kuchyně mají celou řadu tváří /

Moderní kuchyně mají celou řadu tváří /

Při realizaci kuchyně na míru je jedním z hlavních témat to, v jakém tvaru bude zvolena. Záleží přitom zejména na dispozicích místnosti, tedy její velikosti a také případně i tomu, zda má nějaká zákoutí apod. V zásadě existuje 5 základních řešení.

Kuchyně ve tvaru písmene L

Nejčastějším řešením při realizaci kuchyně na míru je rozmístění linky do tvaru písmene L. Výhodou je, že toto řešení poskytuje dostatek místa i v malých prostorách. Proto je vhodné zejména v menších kuchyních panelových bytů, kde je obecně málo místa. Kuchyňská linka spotřebiče jsou rozprostřeny u dvou stěn.

Tvar písmene U

V tomto případě je jedna část kuchyně situována ke stěně, další část je pak zasazena přímo do volného prostoru místnosti. Spoj pak může sloužit například jako malý barový pult. Toto řešení je vhodné spíše pro větší místnosti.

Tvar písmene G

Jedná se o prodlouženou variantu předchozího řešení, kdy je kuchyně obohacena ještě o jeden díl. Poskytuje tak více místa pro přípravu jídel, případně i umístění jednotlivých pomůcek a spotřebičů.

Tvar písmene I

Dovolené je téměř vše /

Dovolené je téměř vše /

Jedná se o jednoduché řešení, kdy jsou linka, skříňky a spotřebiče nainstalovány pouze k jedné stěně. Takto zařízená kuchyně na míru je ideální pro malé prostory. Nedostatek místa se dá snadno vyřešit tím, že využijete celou výšku místnosti, skříňky tak budou sahat až ke stropu. Je ale důležité, aby i horní police byly dostupné od země.

Oblouková varianta kuchyně

Jde o moderní atypické řešení, kdy je kuchyně situována do středu místnosti. Výhodou je snadný pohyb, nevýhodou pak větší nároky na prostor.

Abyste zvolili správné řešení, doporučujeme konzultovat tvar kuchyně s odborníky. Ti vám pomohou nejen zvolit vhodnou kuchyňskou linku, ale také například zajistí využití vestavěné skříně, jež může být v kuchyni mimořádně praktickou záležitostí, neboť dokonale využívá veškerý volný prostor.

Pro inspirace se podívejte do fotogalerie kuchyní. Tu najdete na webu společnosti JN Interier, která patří mezi přední výrobce kuchyní na míru.