Jídelní stůl je bezesporu srdcem každého domova. Rozhodně si nezaslouží, abyste na něj hleděli jen jako na obyčejný kus nábytku, který doma mít musíte, ale na jeho vzhledu, kvalitě či použitém Jídelní stůlmateriálu vám v podstatě vůbec nezáleží. Není to jen nepostradatelná věc, u které každý den servírujete své rodině oběd. Zvolíte-li správný jídelní stůl, věřte, že dokonale přispěje k vaší rodinné pohodě, dotvoří celkovou atmosféru místnosti a stane se příjemným a vyhledávaným místem ke společnému setkávání, povídání a vzájemného svěřování se. Dávno odzvonilo dobám, kdy se jídelní stoly v domácnostech tísnily. Byly považovány za nábytek druhé kategorie a většině lidí jen překážely. Naštěstí se s nimi v současné době počítá mnohem více a stále častěji se díky tomu setkáváte s propojením kuchyně s ostatními prostory interiéru. Rozhodně to není na škodu a jídelní stůl má tak mnohem větší šanci vyniknout.

Vyberte si tvar, materiál i velikost

Jídelní stoly se vyrábí v opravdu pestré škále materiálů, tvarů i velikostí. Záleží jen na vás, zda dáte přednost kulatému či hranatému stolu, protože obě varianty mají své výhody. Kulatý stůl získává na stále větší oblibě, protože je ideální nejen k pohodlnému stolování, ale zároveň slouží i k příjemnému posezení a navozuje mnohem lepší konverzaci. Nevýhodou je, že je poměrně náročný na prostor. Kdo hledá ideální stůl, který bude moci využít jak ke společným obědům, tak i ke psaní úkolů, jistě raději sáhne po desce obdélníkového tvaru.

Věřte nebo ne, ale na velikosti opravdu záleží!

Pokud plánujete nákup nového stolu, musíte vycházet z dispozicí, které vám daný prostor nabízí. Samozřejmě je třeba zohlednit i fakt, kolik členů domácnosti se u stolu bude scházet. Pokud je vaše rodina početnější, nebo pokud jste hodně společensky založení a rádi zvete na návštěvu své přátele, vyhněte se rozměrově menším stolům, kde se budete zbytečně tlačit a společná večeře se promění v boj o každý volný centimetr. Ovšem pokud zatím bydlíte jen ve dvou, je samozřejmé, že stůl pro dvanáct osob je pro vás více než zbytečný. Před nákupem uvažujte! 

Masivní stůl je základ rodinné atmosféry

Jídelní stůlPři výběru stolu budete hledět nejen na velikost, ale samozřejmě i na použitý materiál. I toto kritérium hraje významnou roli! Nejoblíbenější variantou jsou bezesporu stoly z masivu. Proč? Nejenže mají opravdu úctyhodnou životnost, díky které vám budou dělat společnost opravdu slušnou řádku let, ale zároveň se jedná o dřevo, které nádherně voní, je jedinečné, má své kouzlo a dotváří celkovou rodinnou atmosféru. Samozřejmě je prostorově náročnější a s tím je třeba počítat. Máte-li ale dostatek prostoru, rozhodně neváhejte a vsaďte na masiv. Věřte, že nebudete litovat!