trendyPustili jste se do rozsáhlé rekonstrukce bytu? Malujete nebo snad stavíte? Pak budete jistě řešit, jak na vnitřní uspořádání interiéru. Ačkoli se rozmístění nábytku může zdát jako hračka, pokud se do této aktivity pustíte bez pořádné dávky rozmyslu a „po hlavě“, ve finále můžete nadělat více škody, nežli užitku. Pojďme se podívat na letní trendy, které jsou letos in! Nechte se inspirovat netradičními kombinacemi, barvami, ale i styly a materiály, jež váš domov promění v útulnou oázu klidu a pohody.

Rok 2015 se nese v duchu obnovy a návratu k přírodě

Tématem tohoto roku je přeměna starého na nové a opětovný návrat k přírodě. Jistá dávka recyklace a nostalgie je zde uplatňována jak v materiálech, tak jednotlivých barvách. Ze vzorů převládají motivy přírody v netradiční kombinaci s geometrií a art deco designem. Velké oblibě se tento rok těší také zvířecí vzory, jež jsou pro léto ideální kombinací.

Barvou roku je červená Marsala

Každoročně je bytovými designéry a interiérovými odborníky pravidelně vyhlašována tzv. „barva roku“. Tou se pro letošní měsíce stala vášnivá červeno-fialová Marsala. Jelikož je tato barva velmi dominantní, nejlepšího vizuálního dojmu dozná v kombinaci s méně výraznými barvami, mezi které patří například béžová, holubí šeď nebo čokoládová či kávová.

Styly, které převléknou interiér do nového kabátu

Mezi styly, jež hrají toto léto „prim“, naleznete styl skandinávský, italský nebo koloniální. U všech těchto stylů se uplatňují zejména přírodní materiály, stejně jako geometrické vzory, které – jak jsme se již zmínili výše – jsou letos velmi žádané. Při zařizování interiéru ovšem zvolte pouze jeden styl nikoli kombinaci všeho. Pokud si nevíte rady, neváhejte oslovit zkušené bytové architekty – odborníky na slovo vzaté.