ID-100219693Ať už si budete pořizovat sprchový kout, přestože jste spíše vanový typ, ale vana se vám do koupelky nevejde, nebo proto, že si potrpíte spíše na sprchování, je potřeba znát pár tipů a rad, jak si sprchový kout vybrat správně.

Pořizujete si nový sprchový kout, zajímává vás, jak jej vybrat a čím se při jeho vybírání řídit? Jedním z nejdůležitějších aspektů při vybírání je konstrukce sprchových koutů. Na trhu najdete sprchové kouty rámové, pyrámové a bezrámové.

Konstrukce koutů

Rámové sprchové kouty mají sklad zasazená do obvodové konstrukce, rámy jsou nejčastěji vyrobené z hliníku. Půlrámové sprchové kouty disponují odlehčenou obvodovou konstrukcí a v poslední řadě existují sprchové rámy bezrámové, které se skládají pouze z bezpečnostních skel a pantů.

Bezpečností skla

Sprchový kout by měl být vyplněn bezpečnostními skly s šířkou 6 milimetrů. Panty a krytky by měly být celomosazné, a to kvůli tíži bezpečnostních skel.

Nároky na dveře

Stejně tak jako sprchové kouty samotné mají různou konstrukci, tak i dveře od sprchového kouta mívají různé konstrukce. Sprchové dveře vás oproti sprchovému koutu vyjdou na pár korun a přitom disponují prostorem až 200 centimetrů šířky. Volit můžete křídlové či pivotové otvírání.