Výběr povlečeníRozhodli jste se pořídit si nové povlečení, ale při jeho výběru vás zaskočila více než pestrá nabídka, mezi kterou jste se doslova ztratili? Nevěšte hlavu, podobně jako vy je na tom drtivá většina lidí. Komu nejde jen o vzhled, ale jde mu zároveň i o kvalitu, často si s výběrem vhodného povlečení není rady. Je to i váš případ? Pak si nechte poradit dnešním článkem, ve kterém vám přinášíme užitečné tipy, jak se při výběru povlečení neztratit, nešlápnout vedle a svůj výběr dovést do zdárného konce. Jste připraveni rozeznat kvalitu od kvantity?

  1. Neostýchejte se zeptat na jednotku kvality příze. Většina výrobců uvádí, z jak kvalitní příze je povlečení vyrobeno. Hodnota nesmí být nižší než 20, avšak ideální je kolem 50 NE. Jakmile tuto informaci nenajdete na samotném výrobku, nebo vám prodejce nebude schopen říci, jak to s tou kvalitou tedy je, vyzkoušejte si povlečení na omak. Mělo by být příjemné, hladké a nemělo by skrze něj být vidět. Jakmile přes jednu vrstvu uvidíte až na druhý konec města, okamžitě ruce pryč!
  2. Věnujte pozornost složení materiálu. Při vašem výběru by měl dostat přednost přírodní materiál. Ano, je pravdou, že umělá vlákna jsou sice jemná na dotek a v podstatě je ani nemusíte žehlit, ovšem na druhou stranu spát den co den v nejrůznějších mikrovláknech a polyesterech rozhodně není nic příjemného.
  3. Povlečení nesmí smrdět. Jinými slovy jakmile při nákupu povlečení zjistíte, že materiál páchne použitými barvami, věřte, že to nebude nejlepší výběr.
  4. Prohlédněte si švy. Stačí, když si povlečení obrátíte naruby, díky čemuž zjistíte, zda jsou bytelné, rovné a pořádně zapošité.