Šedá barva v interiéruRuku na srdce: Kdo z vás doma použil šedou barvu? Budete se možná divit, ale i přesto, že je tato barva považována za elegantní, nadčasovou, univerzální i sexy, většina z vás se jí širokým obloukem vyhýbá. A to je škoda! Spousta lidí se obklopuje barvami, které je dělají radostnějšími a které jim jsou příjemné. Zkusili jste se někdy zamyslet nad tím, jak by šedá barva ve vašem interiéru působila? Kdo se nebojí změn, měl by nad tím pouvažovat! Pravdou zůstává, že s šedou se to rozhodně nesmí přehánět. Použijete-li ji nesprávně, budete se doma cítit jako v chladné kobce, což rozhodně není příjemné.

Šedá barva určuje směr posledním trendům

Co se aktuálních trendů týče, šedá jim absolutně vede. Z fyzikálního hlediska sice nepatří do základního barevného spektra, to nic nemění na faktu, že je označována za nejuniverzálnější barvu vůbec. Chcete-li vytvořit elegantní, ale zároveň působivý a svěží vzhled, rozhodně se šedé nebojte. Velice snadno ji zkombinujete se všemi ostatními barvami.

Světlá nebo tmavá?

Jak už bylo řešeno, s šedou barvou se musí opatrně. Použijete-li světlé odstíny šedé, vytvoříte tak pocitově chladný prostor, naopak zvolíte-li tmavší odstíny, interiér opticky oteplíte. Velice oblíbenou variací jsou lomené barvy. Ty vznikají kombinací pestré barvy s šedou čí bílou, případně lze použít i černou barvu. Použít je můžete buďto na přilehlých či naopak protilehlých stěnách a ve výsledku to pokaždé bude vypadat skvostně. A kam se tyto barvy hodí? Prakticky takřka úplně všude, protože v každé místnosti vytvoří tu správnou náladu.

Obývací pokoj zahalený v šedém odstínu

Všimli jste si někdy, kolik sedacích souprav je v současné době k dostání? Věřte nebo ne, ale jsou jich doslova mraky a neustále přichází nové a nové kousky. Zaměříte-li na ně svou pozornost, zjistíte, že jim výrobci dávají jasně zelenou! Šedé pohovky působí jednoduše, ležérně a vůči vašemu interiéru i vkusně. Není proto žádným překvapením, že se stále více lidí rozhoduje dát šedé barvě šanci a umisťují si ji do svých obývacích pokojů. A co vy – zkusíte to s šedou?