aiello-residential-1

Krb je u anglického stylu nepostradatelný

Interiéry mohou mít rozmanitou podobu. Ve vašem domově je zcela ve vaší režii, jak budou jednotlivé místnosti vypadat. Dnes se tedy podívejme na pár základních rysů a prvků anglického stylu. Možná vás zaujme natolik, že i váš domov nebo obývák, kuchyň či ložnice bude inspirována právě anglickým stylem.

Podoba venkova, která sluší i městu

O anglickém stylu je známo, že je útulný, pohodlný a s velkou dávkou vkusu. Přesto je často přirovnáván k venkovskému stylu. Ovšem anglický styl, i když by vám mohl připomínat venkovský, je velice hezký i městských bytech či domech. Anglický styl stejně jako venkovský odkazuje na blízkost přírodě, a proto se i zde setkáte s přírodními materiály a masivními doplňky. Dominantou a ústředním prvkem v obývacím pokoji či ložnici je bezpochyby krb s římsou. Na něj můžete umístit svícny, drobné vázičky nebo fotografie. Nábytek by měl být laděn do tmavě hnědých tónů, textilie spíše do jemných a světlých tónů a rozhodně by neměly chybět přírodní materiály, jako jsou dřevo, kov a kámen. K anglickému stylu rovněž neodmyslitelně patří obrovské, mosazné nebo křišťálové lustry. Jednoduché pohovky doplněné polštáři ve světlých odstínech v kombinaci s tmavým nábytkem a v pozadí tapety s jednobarevnými nebo například s květinovými vzory jsou pro anglický styl více než typické.

english-country-1-de

Světlé tony textilií dělají interiér vzdušnější

Anglický styl je plný vkusu, elegance a jakési formy konzervativnosti. Přesto je útulný a příjemný. Abyste vše dotáhli k dokonalosti, nezapomeňte na porcelánový servis, který se vám jistě bude hodit při servírování čaje o páté.