Domov působí na naši náladu, stejně jako lidé kolem nás a stejně jako my samotní. Pokud se tedy chcete vrátit domů a nezkazit si náladu, naopak se cítit dobře, pohodlně, zdravě a ve své kůži, pak si přečtěte náš článek o Feng shui. Možná tomu stále nevěříte, ale z druhé strany ne nadarmo je toto umění uznáváno tisíce let.

Možná už jste o tom slyšeli a možná také ještě ne. S největší pravděpodobností však i tušíte, o co tu jde. Ano, již podle názvu článku jste pochopili, že jde o Feng shui. A podle pojmu Feng shui si myslím, že i víte, jaká je jeho podstata. Nemá tedy cenu nijak zdlouhavě se rozepisovat o tom, jak vzniklo, odkud pochází a proč je tak oblíbené.

I když o tom posledním bychom se zmínit měli. Proč je Feng shui tak oblíbené a proč přežilo dlouhá tisíciletí? Přežilo asi právě proto, že je oblíbené. A oblíbené je asi právě proto, že funguje. Ve Feng shui jde o využití prostoru, jeho energie a zón, díky kterým můžete vybavit váš pokoj a získat tak úspěch ve svém soukromém i pracovním životě.

Záclony a závěsyFeng shui v interiéru

Co se interiéru týče, Feng shui využívá hlavně správné rozmístění nábytku. Vždy by měla být zachováno opora za zády a volný výhled do prostoru. Těmito zásadami se řídíme hlavně při usazování postele, sedačky, stolu, pracovního místa a milovaného křesla.

Vše má svoje opodstatnění i místo

Každá dekorace, každý materiál, každá barva má v interiéru svoje vlastní místo a naším úkolem je tedy místo těchto věcí najít.

Balkon