Domácí vodárna je zařízením, které umožňuje dopravovat pitnou či užitkovou vodu z různých zdrojů (např. ze studny) do různých objektů. Zaujme přitom zejména vysokou účinností a automatickým provozem.

Představujeme domácí vodárnu

TL1Kvalitní domácí vodárna nalezne uplatnění všude tam, kde není z nějakého důvodu možné napojení na standardní vodovodní síť. V podstatě se jedná o systém jednotlivých zařízení (čerpadlo, regulátor tlaku či tlaková nádoba), který pracuje zcela automaticky a je schopný zajistit trvalý tlak vody. Tím se odlišuje od čerpadla, kde je zapnutí a vypnutí na jeho obsluze. Další výhodou domácích vodáren je možnost celoročního provozu, neboť dokáží pracovat i v zimě.

Co zohlednit při nákupu domácí vodárny?

Při nákupu domácí vodárny je třeba zohlednit několik důležitých kritérií. Tím máme na mysli kupříkladu pořizovací ceny či výrobce (doporučit můžeme např. značky Calpeda, Grundfos či Wilo), klíčová je ovšem samotná funkčnost, neboť jednotlivá zařízení se od sebe v lecčem odlišují. Především se je tedy nutné zaměřit na průtok, tzn. na to, kolik vody bude třeba čerpat, přičemž pro běžný dům jde zhruba o 50 l/min. Stejně důležitá je ale i dopravní výška či tlak.

Neváhejte se obrátit na odborníky!

Jak je patrné z výše uvedeného, nákup domácí vodárny není právě nejsnazší, neboť záleží na mnoha faktorech. Pokud si nejste jisti, jaké zařízení zvolit, rozhodně se obraťte na odborníky, a to např. v internetovém obchodě Topenilevne.cz. Zde si totiž můžete domácí vodárnu rovnou zakoupit, případně si lze pořídit kalová čerpadla anebo další druhy čerpadel. Chcete-li si vybrat to nejvhodnější zařízení do vašich podmínek, bez rady profesionála se pravděpodobně neobejdete.