Znáte nezaměnitelný styl zvaný jako pop art? Pokud ne, pak věřte, že po přečtení posledního řádku dnešního článku budete mít tento pojem, kterému rozhodně nechybí sebevyjádření, hluboce vrytý v paměti. Pop art vás přenese do nespoutaných ulic New Yorku z dob svobodomyslných šedesátých let, které jsou typické pro syté barvy a vtipný design, jež si zamilujete. Architekti a designéři moc dobře vědí, proč probouzí k životu staré styly a ty v současnosti znáte jako retro. Zatímco některé styly ožívají a vnáší do našich životů nádech nostalgie, pop art si jde svou vlastní cestou. Budete jej následovat?

Jak poznat pop art?

Pop art_1

Umělecký směr vzniklý v 50. letech minulého století byl inspirován především hudbou, komerčním uměním a jevy každodenního života. Pop art se velice rychle rozšířil a získal si srdce i přízeň nespočtu lidí, kteří vyznávali tuto uměleckou tvorbu a design. Pro pop art je charakteristické přejímají vizuální podoby života metropolitní ulice, filmu, hudby a komiksů. Naprosto obyčejné věci se tak staly výtvarnými objekty, které vtipnou formou parodovaly konzumní způsob života.

Barvy mají v pop artu hodně co říci

Pop art_3

Co se barev týče, ty jsou pro pop art typické a neodmyslitelné. Barevné pojetí tohoto stylu kolem sebe šíří nakažlivý optimismus a dobrou náladu. Mezi nejoblíbenější odstíny patřila červená, žlutá modrá nebo zelená a jejich kombinace, jež se různě překrývaly. Za pozornost rozhodně stojí také metalické povrchy. Ty se v pop artu využívaly na konstrukce nábytku či na detaily doplňků, mezi nejvíce používané pak patřil chrom nebo nerez.

Plasty mají hlavní slovo

Pop art_2

Plastové věci mají v pop artu jednu z hlavních rolí. V polovině minulého století proběhla světem fascinace umělými hmotami, což se samozřejmě muselo odrazit i v designu. V podstatě se ani není čemu divit, vždyť právě tento materiál dokáže hravě přijmout zajímavé tvary a pestré barvy nemluvě o skutečnosti, že se dá použít prakticky kdekoli a na čemkoli.