S přicházejícími parnými letními dny přichází i otázka kam k vodě? Nechce se Vám mačkat na plovárně? Nechce se Vám pokoušet kvalitu vody u rybníka? Řešením je vlastní bazén. Ten bude skvostným doplňkem Vaší zahrady. Tato umělá nádržka plná vody Vám umožní si v klidu zaplavat nebo se jen tak zrelaxovat v příjemném prostředí Vaši zahrady. Záleží jen na Vás, jakou atmosféru si vytvoříte a na jaký druh bazénu vsadíte.

Na letní koupání v bazénu se jistě těší téměř každý /

Na letní koupání v bazénu se jistě těší téměř každý /

Vybírat je opravdu z čeho. Bazény dělíme podle technologie výroby či podle způsobu zapuštění.  Než si ale budete bazén pořizovat, je dobré si položit otázky-  kam a jak chci bazén umístit? Chcete zasahovat do terénu, jak hodně? Či bude stačit pohodlnější nadzemní bazén? Na jakou světovou stranu bude bazén umístěn? Bude v jeho okolí dostatečné soukromí před sousedy?  Nachází se  v jeho okolí dostatečná klidová zóna?

V současné době jsou cenově a způsobem zapuštění nejdostupnější nafukovací nadzemní bazény. Vsadíte-li na tuto možnost, počítejte s tím, že je to krátkodobé řešení, s kterým se dříve či později rozloučíte.  Opatrní musíte být také na mechanická poškození. A tyto typy mají nevýkonnou filtraci.

Máte-li zájem o něco bytelnějšího, vsaďte na pevný nadzemní bazén. Ocelová, polypropylénová či zděnákonstrukce je vyplněna umělými materiály.  Ty jsou zárukou odolnosti. Nic není nerozbitné, tudíž i tady, jako u nafukovacích bazénů, je nutné být opatrný na mechanické poškození.Ke krásně křišťálové vodě u tohoto typu bazénů Vám pomůže bazénová chemie a zastřešení bazénů.

Zapuštěné bazény jsou nejčastěji zhotoveny z laminátu, polypropylenu či akrylátu. Do země jsou zapuštěny celé bazénové vany. Bazény mohou být různých tvarů, ale vždy bude jejich šířka do 3,5 metrů kvůli snadné dopravě.  Dlouhotrvající životnost tohoto typu je zaručena díky odolnosti vůči rozdílným teplotám, používaným chemikáliím na čištění vody a odolnosti proti mechanickému poškození.

Investicí, která Vám zaručí neomezenou životnost, je betonový bazén.  Ovšem je nutné počítat s vyšší investicí. Jsou vyráběny z vodo-stavebního betonu, který je vyléván do Vámi zvoleného tvaru a hloubky budoucího bazénu.

Koupání Vám zpříjemní řada příslušenství. U bazénů menšího typu pouze protiproudové zařízení. Větší druhy nás mohou pobavit dalšími bazénovými atrakcemi v podobě fontán, masážních zařízení či zařízení na vytváření vln.