Udržované a vhodně umístěné akvárium dodá každému interiéru šmrnc a originální nádech. A co teprve takové akvárium, které slouží jako pomyslná příčka rozdělující prostor! Akvárium může zdobit i váš domov – jeho zařízení hravě zvládnete svépomocí.

Zprovoznění akvária zvládne každý

2015-18-05-10-57-39-498-500-12-1431939459-terall13Hledáte zajímavou dekoraci so svého bytu? Nebo jen chcete mít doma živé tvory nenáročné na péči a čas? Akvárium je pro vás jako dělané. Stačí jen dodržet následující postup:

Tip: Můžete si projít také podrobnýnávod, jak zprovoznit akvárium.

  • Určete místo, kde bude akvárium stát. Rozmyslete si, zda ho budete chtít využít jako dekoraci, nebo k rozčlenění interiéru. Podle toho zvolíte velikost a tvar nádrže. Pamatujte, že již zprovozněné akvárium není vhodné přemisťovat.
  • Určete velikost nádrže. Ta by měla odpovídat umístění akvária, ale především potřebám jeho budoucích obyvatel. Dodržte také zásadu, která říká, že šířka akvária by měla být větší než výška.
  • Zvolte vybavení akvária. Pokud chcete akvárium zkrášlit rostlinkami, použijte na dno říční písek. Dekorační horniny (žulu, čedič, křemenec nebo břidlici) můžete použít dle libosti. Vápenec a opuky se používají především ke zvýšení pH.
  • Vybavte se správnou akvaristickou technikou. Akvaristické potřeby nabízejí široký výběr sortimentu, vy se ale v začátku zaměřte jen na to nejdůležitější. V akváriu je třeba udržovat správnou teplotu a světlo, takže se neobejdete bez osvětlení, topítka a filtru.
  • Zařízené akvárium je třeba nechat usadit několik dní či týdnů. A to ještě před tím, než do něj vpustíte rybičky. Samotné obyvatele akvária si můžete vybírat podle vzhledu, ale vždy se ve zverimexu poraďte, jaké mají rybičky požadavky na prostředí, teplotu a zda se budou mezi sebou dobře snášet.

Zprovoznění akvária není vůbec tak složité a zvládne jej opravdu každý. Stačí mít jen chuť a trochu volného času. Jakmile akvárium zařídíte, vyžaduje minimální údržbu a parádu vám bude dělat hodně dlouho. Pustíte se do toho?